Bodrum Kurumsal Fotoğraf

Firmanızın ister ürün çekimini yaptırın, ister mekan çekimini isterse de açılış yada davetinizi Bodrum’da profesyonel kurumsal fotoğraf çeken bir ajanstan destek almanız gerekebilir. Çünkü kurumsal fotoğraf çekimi cep telefonu ile yapılabilecek yada bir tanıdık tarafından halledilebilecek bir çalışma değildir.

Fotoğraf genel anlamda günümüzde cep telefonlarının fotoğraf çekme becerilerinin artması ile birlikte daha sıradan bir çalışma olarak algılanmaya başlandı. Böyle düşünenler aslında bunda haksız da sayılmazlar.

Kurumsal footoğraf çekimi için bunu direkt söylemek mümkün değil ancak gündelik yaşamda kameraların kabiliyetleri ve kullanılan filtrelerin özellikleri arttıkça daha estetik fotoğraflar sosyal medya alanlarına yüklenmeye başladı.

kurumsal fotoğraf çekimi drone

Ancak işin doğrusu şu; gündelik anı fotoğrafı dışında kalan alanlarda örneğin mekan fotoğraf çekimi, ürün fotoğraf çekimi, açılış yada davetler, gösteriler ciddi bir hazırlık ve çok güçlü ekipman gerektirmekte. Bu tanıtım filmi ve video içinde böyle ancak şuan konumuz kurumsal fotoğraf olduğu için o alana girmiyorum.

Mekan Çekimi

Size örnek olarak iki farklı alandan bir kaç kesit sunmak istiyorum. Mekan çekimi gerçekten çok incelikler barındıran bir alandır. Mekanın ferah görünümü, aydınlık olması, gölgelerin minimuma indirilmesi, sade ve şık görünmesi önemlidir.

mekan çekimi

Tüm kadrajın kontrol alanı titizlikle düzenlenmeli özellikle gözden kaçan doğal asimetrik yada kaotik görüntüler kadraja girmemelidir. Bu hem bilgi hem deneyim hem de yetenek ile sağlanabilecek bir süreçtir. Ekipmanın önemini de vurgulamak gerekir keza 20 bin TL üzerinde fotoğraf makinelerinin kullandığı sensörlerin yarattığı etki de önemlidir.


Organizasyon Çekimi

Organizasyon çekimi de Mekan Çekiminin tam tersi özellikler barındırır. Çok daha zorludur. Örneğin kontrollü alan yoktur, organizasyon devam ederken siz kontrollü alanı kadrajınızı daraltarak yaratırsınız.

organizasyon çekimi

Bir başka yöntem de herkesin belli bir amaç ile yöneldiği anları beklemektir. bu bir konuşma olabilir, bir gösteri olabilir. Organizasyon çekimlerinin bir başka zorluğu da ışık ve gölgeleri kontrol etmedeki zorluklardı. Bu sebeple zaman zaman dolgu flaşı yada para flaş kullanılır.

Ürün Çekimi

Kurumsal fotoğraf çekiminin bir başka zorlu alanı ürün çekimidir. Kesinlikle çekimler çok iyi yapılmalı Photoshop’a az iş bırakılmalıdır. Ancak şunu söylemekte fayda var ürün çekimi diğer türlere oranla daha fazla Photoshop desteği gerektirir. Avantajı ise ürün çekiminde alan kontrolünün tamamen fotoğrafçının elinde olmasıdır.

ürün fotoğraf çekimi

Son olarak tekrar etmeliyiz ki kurumsal fotoğraf çekimi profesyonel ve deneyimli bir ekip tarafından kurgulanarak yapılması gereken önemli bir iştir. Bu konuda ayıracağınız bütçe sosyal medya kanallarını kullanarak yapacağınız paylaşımların görsellerinin kaliteli olmasına ve bunun sonucu ise katma değer olarak firmanıza geri dönecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir