Bodrum’da Düğün Hikayesi

Düğün hikayesi, başka bir deyişle düğün sineması artık yaz düğünlerinin vazgeçilmez konseptinin parçası haline geldi hem Bodrum’da. Sizin için özel olan unutulmaz anlarımızın sinema filmi tadında bir videoya dönüşmesi gerçekten çok güzel. Bodrum’da bir düğün planlıyorsanız düğün hikayenizi hazırlayacak ajansta aramanız gereken önemli kriterler olmalı. Çünkü çekimler bir kere yapılabiliyor ve telafisi mümkün değil. İşte bu sebeple size yardımcı olması için hazırladığımız dikkat edilmesi gerekenler listesi.

Başlıkta da yer alan Bodrum’da düğün hikayesi örnekleri görmek için linki tıklayabilirsiniz. Ajansımızın hazırladığı düğün hikayesi diğer adı ile düğün sineması için tıklayınız.

Gelelim düğün hikayeniz için ajans seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlara.

Ekipmanlara Dikkat

Çalışacağınız ajansa kullanacakları kamera ve fotoğraf sistemlerinin ne olduğunu ve kaç adet kullanacaklarını sorun. Deneyim ile sabit aynı görüntüler iyi ekipman ile çekilse daha istenilen sonucu vermez.

Deneyim

Kaç tane referans gösterebilecekleri düğün hikayesi çalışmaları olduğunu sorun çalışacağınız ajansa. Ne kadar fazla referans o kadar deneyim.Tabi yapılan iş sayısı ajansın kaliteisini ve ne kadar tercih edildiği ile de size bilgi vermiş olacak.

Takım

Belki de en önemli değişken ekip. Düğün organizasyonu gerçekten becerikli organize bir ekibin yapması gereken sofistike bir iş. Bu fotoğraf çekiminde de düğün videosunda da bu şekilde. Düğün hikayesinden örnek vermek gerekirse. Sanat yönetmeninin hangi görüntüleri istediğini, hangi açıları kurguladığını sezen kameramanlar harika videolar çeker.

Post prodüksiyon dediğimiz montaj aşamasında, başta yapılan kurguya uygun harikulade bir film ortaya çıkar. Aksi halde ekip içindeki kopukluklar ‘eksik plan’ diye tabir ettiğimiz durum ortaya çıkar ki böyle durumlarda dolgu (amaçsız çekilmiş videolar) ile eksik giderilir.

Bahsettimiz tüm bu süreçlerin sorunsuz ilerlemesi ve yüksek kalitede bir düğün hikayesi oluşturmakta ekip ve ekibin uyumu son derece önemli.

Drone Çekimi Gerekli mi?

Eğer açık bir alanda düğün merasimini planladıysanız sizi temin ederiz drone görüntüleri düğün hikayesine sinamatografik bir tat katıyor. Eğer iyi bir drone pilotu çekimleri gerçekleştirdiyse bu keyif bir kaç kat artıyor.

Özellike videonun dinamizmine katkıda bulunan bu görüntüler aynı zamanda kurgu içinde makan algısını da artırarak büyülü bir atmosfer yaratıyor.

Son olarak söylemek gerekir ki Düğün Hikayesi son teknoloji ekipmanlarla hazırlanması gereken profesyonel bir ekip işidir. Bu nedenle sizin için en özel olan bu günü unutulmaz bir sinema filmine dönüştürecek ajansın kriterlerinin yeterli olup olmadığını iyice sorgulayın.