Bodrum Düğün Fotoğrafı

Düğün fotoğrafı denildiğinde aslında iki ayrı konunun başlığı oluyor. Dış çekim dediğimiz düğün öncesi yada sonrası çekilen gelin damat konsept fotoğraf çekimi bir de düğün esnasında çekilen anı fotoğrafları. Bu yazımızda Bodrum’da düğün fotoğrafı çektirmek istediğiniz de neler ile karşılaşacaksınız nelere dikkat etmelisiniz bunlara değineceğiz.

İlk önce düğün esnasında çekilen fotoğraflardan bahsedelim. Bu fotoğraflar sayıca fazla ancak nitelik olarak dış çekimde olduğu gibi özel ışık koşulları ve kontrollü alan çekimleri gibi değildir. Düğün fotoğrafı bir tür an ve anı fotoğrafçılığıdır.

Düğün başladığı andan itibaren buna nikahta dahil yüksek ışık duyarlılığına sahip fotoğraf makinesi ile çekim yapılır. Gün ışığı azaldıkça yerini yardımcı ekipmanlar alır. Bunlar flaş yada led olabilir. Gün ışığında dahi bazen yardımcı ekipmanlar ters ışık pozisyonlarında kullanılır.

Düğün sona erinceye kadar devam eden bu süreç varsa after party esnasında da sürer. Ve günün sonunda 500-100 arası fotoğraf çekilmiş olur.2

Bodrum’da düğün fotoğrafı dediğimiz de sıradan olmayan harikulade mekanalarda muhteşem fotoğraflar demek olduğunu unutmayınız.Çünkü Bodrum gerçekten inanılmaz bir auraya sahip.

Dış Çekim

İkinci başlık ise düğün öncesi yada sonrası gerçekleştirilen dış çekimdir. Sanatçı gözü ile çekilen ve deneyim gerektiren incelikler barındırır kendi içinde.

Peki dış çekime gelirken ne gibi hazırlıklar yapmalısınız. Bunlardan bahsedelim.

Gelinlik ve damatlık ile başlayacağı için çekimler makyaj ve saç tasarımı konusunu önceden yapmış olmanız gerekiyor. İlerleyen saatlerde, eğer düğün günü dışında bir gün ise ikinci hatta üçüncü kıyafet ile çekime devam edebilirsiniz.

Bodrum‘un harikulade manzarası, dar sokakları, muhteşem gün batımı ile 7 farklı lokasyonda fotoğraf çekimleri devam eder. Bodrum düğün fotoğrafı gerçekten sizin için masalsı bir anı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir